MgA. Ivica Gabrišová – Bystřická letní flétna

Elektronická
přihláška

Lektoři

MgA. Ivica Gabrišová

příčná flétna

Na příčnou flétnu začala hrát v roce 1990 pod vedením Valérie Bánovské. Studovala na bratislavské Konzervatoři, byla mimořádnou žačkou Akademie Franza Liszta v Budapešti ve třídě Gyulu Csetényiho.
Denní studium- koncertní směr – vystudovala a ukončila na univerzitě Mozarteum v Salzburgu v třídě renomovaného umělce Michaela Martina Koflera. Orchestrální zkušenosti získala jako členka Mnichovské filharmonie.
Spolupracovala i s dalšími orchestry jako Mozarteum Salzburg, Junge Philharmonie Salzburg, Salzburger Kammerphilharmonie, Symphonie orchester Mozarteum Salzburg, Capella Istropolitana, Symfonický orchester Sro, Slovenská filharmónia, Virtuosi Brunensis atd.

Věnuje se komorní hře – v seskupení Duo Cordefiato s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou. V oblasti komorní hry spolupracuje s předními domácími a zahraničními umělci. Jako sólistka vystoupila s orchestry Junge Philharmonie Salzburg, Münchner Kammeorchester, Capella Istropolitana, Komorný orchester Banská Bystrica, Pressburger Philharmonie, Sinfonietta Györ a.j. Má bohatý repertoár recitálových skladeb. Její hru si můžete poslechnout na CD – Duo Cordefiato – Pictures. Koncertovala v mnoha zemích Evropy, v Japonsku a Číne.

Působí na Cirkevnom Konzervatóriu v Bratislavě a na Akadémii umení v Banskej Bystrici jako pedagog hlavního oboru hra na flétnu. Prednášela na odborných seminářích a workshopoch na konzervatořích v Praze, Plzni a také v chorvatské Pregrade. Je jednou z iniciátorů a spoluorganizátorů mezinárodní soutěže FLAUTIADA určené mladým flétnistům.

 

Kontakty

MgA. Pavla Caletková

Mobil:603 783 185
Tel.: 573 380 303

bystrickafletna@seznam.cz

vhgff

Mapa

Napište nám

Přejít nahoru